Китай, Індія, Бразилія та Росія – основні проблеми економічного розвитку
Цінник: оптимальний прайс-лист для споживача

Китай, Індія, Бразилія та Росія – основні проблеми економічного розвитку

Дата публікації: 02.102.2013, 11:00:33

Автор: Клаус-Дітер Франкенбергер, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Німеччина

КитайВ настоящее Китай за останні 30 років перетворився на «світовий складальний цех». Піднебесна більше за всіх інших виграла від глобалізації. У основі її зростання лежав майже виключно експорт товарів, які китайці виробляли фактично на замовлення Заходу. Таким чином, Пекін допоміг мільйонам своїх громадян вибратися з безнадійної убогості. Але виявилось, що у цієї моделі розвитку є певні межі: зростання китайської економіки вже знизилося до 7% і, швидше за все, знижуватиметься і далі. В порівнянні з Європою, ці показники, як і раніше. залишаються значними, але не настільки, щоб нівелювати процеси соціальної трансформації.

Що стосується Індії, то їй буквально днями довелося пережити безпрецедентний обвал національної валюти стосовно долара. Спочатку він був сприйнятий «всього лише» як реакція на рішення Федеральної Резервної Системи (по суті, Центробанку США) відмовитися від власної експансивної грошової політики останніх років. У цю «воронку» засмоктало, до речі, і інші країни, що розвиваються. Але зниження курсу драхми, крім того, свідчить і про велику недовіру до індійської економіки в цілому, як і до її політики, не здатної на серйозні реформи. Цьому недовір'ю не може запобігти навіть авіаносець, що втілює амбіції Індії як морської держави.

Бразилія ж не може профінансувати власні плани щодо розвитку інфраструктури; вона загрузнула в корупції і часто не може протистояти спокусам протекціонізму. Недавні масові протести є чим завгодно, але не добрими передвісниками швидких Чемпіонату світу по футболу і Олімпійських ігор.