«Базові країни», що розвиваються: як не вибитися із заданого ритму
Цінник: оптимальний прайс-лист для споживача

«Базові країни», що розвиваються: як не вибитися із заданого ритму

Дата публікації: 02.102.2013, 11:00:33

Автор: Клаус-Дітер Франкенбергер, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Німеччина

Китайська стіна Так званим «базовим країнам», про які часто із захопленням говорить німецький міністр закордонних справ (Китай, Індія, Бразилія та Росія), доводиться докладати чималих зусиль, щоб не вибитися із заданого ритму, а то і зовсім щоб не впасти. Звичайно, не варто малювати їхнє майбутнє виключно в похмурих тонах, особливо з урахуванням того, як ще недавно всі малювали це майбутнє абсолютно безхмарним, прагнучи не помічати при цьому запаморочливих недоліків. Країни, що розвиваються, досягли вражаючого прогресу, а соціальні, економічні і екологічні перешкоди, з якими вони зіткнулися останнім часом, не є непереборними. Але щоб справитися з ними, урядам цих країн потрібно буде докласти багато зусиль, а також продемонструвати сміливість, рішучість і готовність до реформ. А ось з цим якраз у них є великі проблеми.

Взагалі ж, з політичної точки зору, провідні країни, що розвиваються, потенційно здатні перетворитися на наддержави, можуть небагато цікавого запропонувати світові. Росія використовує громадянську війну в Сирії як основу для нової конфронтації із Сполученими Штатами. У плані кліматичної і торгової політики країни, що розвиваються, часто підтримували саботажників. Коли мова заходила про регулювання міжнародних конфліктів, вони з готовністю поступалися провідними ролями американцям і європейцям, щоб згодом їх же жорстко розкритикувати. З власними політичними ініціативами ці країни виступали украй рідко. Їхні керівники цілком задовольняються власною риторикою в стилі країн «третього світу» і тримають в умі власні позиції на вершині національної влади.

Було б абсолютно неправильно вважати, що злети і падіння країн бувають вічними. В світі взагалі ніщо не триває вічно. Соціальні хвилювання тут, підвищення мит там - і ось, будь ласка, ситуація в тій або іншій країні вибивається із звичної колії. А інші країни в той же час, навпаки, переживають новий розквіт, тому що раптом виявили у себе великі запаси корисних копалини.