Земля невезіння

Жителі навколишніх будинків на Мічурінському проспекті з побоюванням обходять старий пустир за високим парканом. Особливо лячно вночі – проходиш повз і ніколи не знаєш, яких сюрпризів чекати. Територія за огорожею освітлена погано. І як було б добре, якщо б на місці пустиря розбили сквер, думали місцеві жителі. Але з ним ділянці на проспекті дуже довго не щастило.

Історія ця почалася в 2000-х роках. Колись земля на Мічурінському, 30Б з усіма гаражами і інфраструктурою належала транспортної компанії «Рамтранс-29» – тут була її автобаза. У 2002 році уряд Москви випускає постанову №957-ПП. У ньому – картина майбутнього планування житлових кварталів 5-6 і 23 на Мічурінському проспекті. Документ наказував знести старі п’ятиповерхівки (на їх місці потім з’являться сучасні житлові комплекси) і прибрати за межі Раменок виробничі підприємства. Серед них був і «Рамтранс-29». Звільнилася після виведення непрофільного бізнесу землю потрібно забудувати житловими комплексами з обов’язковими рекреаційними зонами, тобто з парками і скверами.

ram21a33eaНаскільки з завданнями озеленення впоралися забудовники на сусідніх ділянках – тема для інших матеріалів. Скажемо тільки, що новоспеченим жителям 5-6 кварталу після заселення роками довелося бачити не затишні двори, а фактично суцільний будмайданчик: поруч з їх добудованим житлом чергами зводилися нові будинки.

Для ділянки «Рамтранса» на довгі роки настала чорна смуга. Частина землі компанії віддали під інженерні комунікації до інших житлових будинків і дорогу, а забудувати залишилася площа ніяк не виходив. Орендар землі «Рамтранс-29» в 2004 році оголосив себе банкрутом, правонаступником стала нова компанія «Рубікон». Через два роки «Рубікон» уклав угоду з Департаментом земельних ресурсів міста Москви про оренду землі на Мічурінському.

Роки йшли, а ділянку як і раніше був порожній. 28 листопада 2011 року відбулося засідання Містобудівне-земельної комісії, яка погодила будівництво на ділянці ділового центру, висотою до 60 метрів, з паркуванням на 500 автомобілів. Деякі структури на тому засіданні пропонували побудувати на ділянці дитячого садка, але їх не підтримали. Будівля мала зайняти до 70 відсотків площі земельної ділянки. Ні про яке сквері в документі не згадувалося – мабуть, його місце в проекті «з’їв» значний за площею паркінг. Зобов’язання з будівництва об’єкта взяв сам «Рубікон». Але справа знову застопорилося – в травні 2015 року «Рубікон» збанкрутував.

Естафетну паличку в оренді нещасливого ділянки перехопила наступна компанія – «Астарта-Голд». Вона уклала угоду з Департаментом міського майна Москви, за яким зобов’язалася до червня 2020 року збудувати тут все той же бізнес-центр з парковкою. І знову не вийшло – таким орендарем ділянки стає якийсь «Альянсцентр», який також потім банкрутує. На початку 2016 року про оренду землі на Мічурінському домовляється компанія «Найомі-Інвест».