Москвичам безкоштовно роздають земельні ділянки

Московське уряд схвалив програму розвитку колективного садівництва на 2003 рік. Тепер за 30-500 доларів кожен москвич може отримати ділянку від 8 до 15 соток.

У 2003 році уряд Москви збирається витратити 100 000 000 рублів на викуп у Московській, Тверській, Ярославській, Калузькій та інших областях ділянок землі під колективне садівництво. Місто заплатить не тільки за землю, а й за прокладку доріг до садівничих товариств, підведення комунікацій і купівлю нових автобусів для підвезення дачників на дільниці. У планах на наступний рік – покупка 220-250 га землі.

Садові ділянки, як у радянські часи, міська влада надасть практично задарма. Заплатити доведеться тільки за оформлення договору і за підготовку землі (осушення, прокладка під’їзних шляхів, підведення електрики). Наприклад, ділянка площею 12 соток в селі Степаньково Шаховського району Московської області (Ризьке напрямок) обійдеться москвичам без пільг в 5711 рублів (185 доларів), багатодітним сім’ям – в 3932 рубля (125 доларів), а ветеранам та інвалідам війни – в 1332 рубля ( 45 доларів).

Як правило, власники ділянок вирішують утворити садівниче товариство, ця процедура збільшує вартість ділянки на 150-200 рублів (вступний внесок) і плюс щорічні виплати (близько 1 тисячі рублів) на поточні витрати товариства.

На ділянках, виділених містом, можна займатися не тільки городництвом. Обмежень за масштабами будівництва на садових ділянках більше не існує – головне, щоб між сусідніми будинками було як мінімум 15 метрів. Але якщо протягом трьох років ділянка не буде освоєний, товариство має право виключити лінивця зі своїх лав, а ділянка вилучити через суд.

Треба відзначити, що отримати садову ділянку в ближньому Підмосков’ї нереально: спільне розпорядження урядів Москви і Московської області забороняє виділяти під сади-городи землю в радіусі 50 кілометрів від МКАД. Чим далі від столиці розташована ділянка, тим більше землі можна отримати в одні руки. Наприклад, земельний наділ у 70 кілометрах від МКАД не може перевищувати 8 соток. На далеких підступах до столиці надається до 12 соток. Ті, хто зважиться на освоєння ділянки за межами Московської області, можуть розраховувати на 15 соток корисної площі. Отримані від міської влади ділянки дозволяється приватизувати. Пільговикам платити за це не доведеться, а іншим ця процедура обійдеться приблизно в 200 доларів.