У Росії незареєстровані дачі запропонували до 2018 року обкласти підвищеним податком

Підмосковна влада має намір стимулювати процес державної реєстрації житлових об’єктів, побудованих в дачних і садових селищах, за рахунок запровадження підвищеного коефіцієнта земельного податку для власників ділянок, де розташовуються незареєстровані споруди. Про це РИА Новости розповів голова обласного комітету парламенту з питань бюджету, фінансової та податкової політики Тарас Єфімов.

За словами чиновника, пропонується, зокрема, запровадити особливий порядок обчислення земельного податку щодо дачних ділянок, на яких виявлено об’єкти нерухомості загальною площею більше 50 квадратних метрів і фактично використовуються для проживання.

Підвищувальний коефіцієнт при розрахунку податку для таких ділянок може скласти 2. Відповідний закон може вступити в силу 1 січня 2018 року.

Восени 2016 року співробітники Московського обласного бюро технічної інвентаризації виявили в деяких районах близького «пояси» Підмосков’я селища, де частка незареєстрованих дачних будівель досягає 40 відсотків.

Раніше повідомлялося, що введення підвищеного податку на земельні ділянки з незареєстрованими будівлями, за оцінкою підмосковних влади, дозволить області за два роки зібрати 1,8 мільярда рублів додаткових податків з власників, не оформили потрібні документи на нерухомість.