Москвичам дісталося по півметра торгової нерухомості

У 2016 році в Москві було відкрито дев’ять торгових центрів загальною орендованою площею більше 453 тисяч квадратних метрів — майже на чверть менше, ніж у 2015-м. Тим не менш, показник забезпеченості жителів міста якісними магазинними площами за 12 місяців збільшився на вісім відсотків, свідчать матеріали консалтингової компанії Welhome.

За даними аналітиків, до кінця 2016-го на тисячу жителів Москви припадав 501 квадратний метр якісних торгових площ, або за півметра на кожного.

У 2017 році в столиці планується ввести в експлуатацію ще близько 500 тисяч квадратних метрів магазинів, але реальний показник введення, найімовірніше, буде нижче за перенесення строків будівництва об’єктів, прогнозують в Welhome.

Як зазначають експерти, до початку року частка порожніх торгових приміщень в місті досягла 12 відсотків. Показники вакантності в торгових центрах сильно різняться залежно від дати відкриття ТЦ і його формату.

На думку аналітиків, зростання орендних ставок у торгових об’єктах Москви в 2017 році малоймовірний.

Згідно з раніше опублікованими даними Colliers International, в 2016-му показник введення торгових площ в Московському регіоні став найнижчим з початку поточного економічної кризи: в столиці та містах-супутниках побудували 424 тисячі магазинних «квадратів» — на 30 відсотків менше, ніж у 2015-м.