«Дачу Сердюкова» віддадуть Російської Федерації

anapaaf16Арбітражний суд Краснодарського краю частково задовольнив позов Росмайна про визнання відсутнім права власності московського ТОВ «Сітіінжінірінг» на земельну ділянку на березі Азовського моря, на якому розташована так звана «дача Сердюкова», повідомляє РІА Новини з посиланням на документи суду.

Як йдеться у повідомленні, позов територіального підрозділу Росмайна надійшов до суду 28 березня 2012 року. У ньому йдеться про земельну ділянку, розташованому в селищі Пересип Темрюкського району Кубані на півдні Росії. У Пересипу знаходився санаторій військового відомства, який Міноборони РФ здало в оренду Федеральній податковій службі на 49 років. Незважаючи на це, за даними ЗМІ, пише агентство, ділянку продали підставній компанії – «Сітіінжінірінг» і звели на ньому елітне селище. Як стверджує слідство, колишня глава департаменту майнових відносин Міноборони РФ Євгенія Васильєва та її близькі безоплатно відпочивали в цьому селищі. На думку слідчих, Васильєва завдала збитків державі в 4,5 мільйона рублів.

На засіданні 18 вересня арбітраж прийняв рішення частково задовольнити позов Росмайна. «Арбітражний суд Краснодарського краю … вирішив … витребувати з чужого незаконного володіння ТОВ” СітіІнжінірінг “на користь Російської Федерації в особі територіального управління Федерального агентства з управління державним майном в Краснодарському краї земельну ділянку … площею 31312 квадратних метрів (в Пересипу ) … В іншій частині в позові відмовити », – цитує агентство результативну частину рішення суду.

Сторони мають право оскаржити дане судове рішення.

Як пише агентство, це не перший подібний спір про землю під «дачею Сердюкова» в Краснодарському краї. У січні поточного року арбітраж Кубані почав розглядати позов Росмайна про визнання відсутнім права власності московського ТОВ «Сітіінжінірінг» на земельну ділянку на березі Чорного моря поблизу Анапи, на якому розташована ще одна «дача Сердюкова».

У позові йдеться про земельну ділянку загальною площею 9,227 тисячі квадратних метрів, розташованому в селі Великий Утриш (район курорту Анапа). За даними ЗМІ, ця ділянка в 2011 році була продана «Сітіінжінірінгу» структурами Міноборони під зведення елітного об’єкта, відомого як «дача Сердюкова».

Росмайно просить арбітраж визнати відсутнім право власності ТОВ «Сітіінжінірінг» на цю земельну ділянку і визнати право власності за РФ.