Колишнього заступника голови Якутська запідозрили в обмеженні прав дітей-інвалідів

popov63438e3Колишній заступник мера Якутська Єгор Попов затриманий за підозрою в перевищенні посадових повноважень. Про це повідомив Слідчий комітет Росії.

Стосовно посадовця порушено кримінальну справу за статтею 286 КК РФ ( «Перевищення посадових повноважень із заподіянням тяжких наслідків»). В даний час він знаходиться в ізоляторі тимчасового утримання. Вирішується питання про обрання щодо нього запобіжного заходу.

За даними слідства, в 2013 році чиновник дав незаконну вказівку підлеглим про зменшення площі забудови будівлі школи №35, призначеної для інклюзивних дітей. Незаконно звільнений земельна ділянка була передана приватній компанії під будівництво багатоквартирного житлового будинку.

У СК зазначили, що будівля школи не побудовано до сих пір, хоча його зведення передбачено республіканської державною програмою «Розвиток освіти Республіки Саха (Якутія) на 2012-2019 роки». На думку слідчих, така затримка спричинила порушення прав дітей-інвалідів на отримання освіти.

Попов курирував в адміністрації Якутська питання фінансів та майнових відносин. 16 червня він був звільнений від займаної посади за його заявою про звільнення за власним бажанням, пише якутський портал Ykt.ru.

За даними видання, в травні 2015 року в службовому кабінеті заступника мера пройшли обшуки в рамках кримінальної справи про шахрайство, по якому проходить підприємець Олег Олесов. Він, як вказує якутський сайт, був близьким другом Попова. Махінації пов’язані з незаконним наданням комерсанту земельної ділянки, на якому був організований авторинок.

За даними cupol.lviv.ua, Попов отримав іноземне громадянство і зараз є громадянином Росії та Ізраїлю.