Куплена за безцінь дача обійдеться Бурджанадзе в 750000 доларів

Міський суд Тбілісі зобов’язав лідера опозиційної партії «Демократичний рух — єдина Грузія» Ніно Бурджанадзе виплатити штраф у розмірі 1 мільйона 251 тисячі ларі (більше 750 000 доларів). Як повідомляє «Інтерфакс», суд оштрафував колишнього спікера грузинського парламенту за несплачені податки на майно — державну дачу в селищі Цхнеті.

Земельну ділянку з побудованим на ній будинком Бурджанадзе отримала за розпорядженням президента Грузії Михайла Саакашвілі в травні 2008 року. При цьому, політик заплатила в казну символічну суму в один ларі (трохи більше 50 центів) — такою була умова отримання дачі, реальна вартість якої перевищує 12 мільйонів ларі (більше 7000000 доларів США).

Як повідомляє «Росбалт», відповідно до норм грузинського законодавства, до 1 квітня 2009 року Бурджанадзе повинна була виплатити до бюджету податки з покупки (передача ділянки і будинку у власність Бурджанадзе за законом вважається покупкою, оскільки вона заплатила в казну одна ларі).

Раніше грузинська податкова інспекція зажадала від Бурджанадзе заплатити податок на майно, однак політик визнала ці претензії тиском з боку влади і звернулася до суду. Політик попросила визнати акти податківців недійсними. Розгляд, що тривав кілька місяців, у результаті закінчилося тим, що суд зобов’язав Бурджанадзе виплатити штраф, на виплату якого у колишнього спікера грузинського парламенту є два тижні.