Міжнародна група астрономів виявила рідкісну планетарну туманність усередині розсіяного зоряного скупчення M37, яка є найдавнішою планетарною туманністю із відомих. Про відкриття повідомляється у статті, опублікованій у журналі Astrophysical Journal Letters.
Планетарна туманність є хмарою іонізованого газу, що оточує білий карлик. У Чумацькому Шляху відомо близько чотирьох тисяч планетарних туманностей, проте об’єкт IPHASX J055226.2+323724 є лише третьою туманністю, пов’язаною з розсіяним скупченням.
IPHASX J055226.2, як і дві інші планетарні туманності в розсіяних скупченнях, є біполярною, тобто має форму метелика. Вона також має хімічний склад I типу, тобто збагачена елементами важчими за гелій. Все це вказує на те, що зірка-прародитель мала масу близько 2,8 маси Сонця.
Кінематичний вік туманності оцінюється в 70 тисяч років, що засноване на швидкості розширення туманності при припущенні, що швидкість практично не змінилася від початку, коли батьківська зірка вперше скинула зовнішню газову оболонку. Вважається, що типова тривалість життя газової туманності сягає 5-25 тисяч років. Збільшена тривалість життя пояснюється розташуванням туманності в зоряному скупченні.