Китай почав отримувати нафту від Венесуели за рахунок боргу

Китай почав отримувати нафту від Венесуели, незважаючи на американські санкції. Відвантаження здійснюються в рахунок боргів часів колишнього президента країни Уго Чавеса. Про це дізналося агентство Reuters.

nafta8fe377Агентство спирається на дані відстеження судів та три джерела, знайомі із ситуацією. З’ясувалося, що з кінця осені 2020 року Китайська аерокосмічна науково-промислова корпорація (CASIC) ухвалила 13 партій нафти обсягом близько 25 мільйонів барелів кожна. Загальна сума вантажів оцінюється у 1,5 мільярда доларів. При цьому країна походження не вказана. За словами одного з джерел агентства, на китайській митниці сировина називалася сирою нафтою.

У Венесуели з’явився борг перед Китаєм ще за часів президента Уго Чавеса, 2007 року. Тоді країна зайняла 50 мільярдів доларів за нафту. Яка частина боргу погашена наразі, невідомо.

У середині серпня стало відомо, що Венесуела також у рахунок погашення боргу призупинила нові постачання сирої нафти до Європи. На початку літа Держдеп США дав дозвіл двом компаніям, італійській Eni та іспанській Repsol, постачати нафту з Венесуели до Європи.