Польща домовилася про постачання танків з Південної Кореї

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак підписав угоду про придбання у Південної Кореї танків К2 Black Panther та самохідних артилерійських установок (САУ) К9. Про це повідомляється на сайті відомства.

tank68b5afЗа словами міністра, країна має намір зміцнювати свою обороноздатність. Він додав, що у жовтні польські військовослужбовці вирушать до Південної Кореї на навчання, де вони освоять нову техніку.

«Ми робимо висновки з того, що відбувається за нашим східним кордоном. Для безпеки важливо розвивати сухопутні, танкові війська та артилерію», – сказав він.

Договір передбачає покупку Польщею 180 танків К2 у концерну Hyundai Rotem. Постачання заплановано на 2022-2025 роки. Перші самохідні 155-міліметрові гаубиці у версії K9A1 мають доставити до Польщі у 2022 році. Повністю договір має бути виконаний до 2026 року.

У липні Польща вирішила купити у США 116 списаних танків Abrams замість відданих Україні радянських Т-72. Перші поставки уживаних Abrams мають відбутися на початку 2023 року. Військова техніка заповнить брак після передачі українській армії 240 танків Т-72 з резервів.