Польща та Словаччина завершили проект для зниження газової залежності від Росії

Газопровід, що зв’язує газотранспортні системи Польщі та Словаччини, введено в експлуатацію. Церемонія запуску відбулася на заході Польщі, де знаходиться одна із кінцевих точок споруди, повідомляє wnp.pl.

gaz1Голова польського уряду Матеуш Моравецький, який був на ній присутній, зауважив, що завершення будівництва газопроводу стало доказом можливості зміцнення енергетичної безпеки країн через зв’язок півночі і півдня. За його словами, новий маршрут слугуватиме цілям зниження газової залежності Східної Європи від Росії.

У свою чергу, прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер пояснив, що газопровід дає почуття свободи за рахунок наявності альтернативи, яка не залежить від контактів з Москвою, пише портал Online.sk.

Будівництво газопроводу завдовжки понад 160 кілометрів розпочалося у 2018 році. Він дозволяє Польщі отримати доступ до постачання з регіону Адріатичного моря та з Південного газотранспортного коридору. У свою чергу Словаччина зможе закуповувати газ із норвезьких родовищ та зріджений природний газ (ЗПГ), що прибуває до Польщі.

Передбачається, що зі Польщі до Словаччини маршрутом можна буде прокачувати 4,7 мільярда кубометрів на рік, а зі Словаччини до Польщі — 5,7 мільярда. При цьому у Словаччині газопровід доходить до кордону з Україною, тож скористатися ним зможе і ця республіка.

Наразі Польща та Словаччина не мають проблем із газом. Польща заповнила свої газосховища ще у липні, а у жовтні має запрацювати газопровід Baltic Pipe з Норвегії. Словаччина також накопичила достатньо газу для проходження зимового періоду.