Робота над помилками: 10 неправильних вчинків підприємця. Зображення №1.

 

Іван КОЧЕТОВ

Засновник групи компаній RZLTT

У групу компаній RZLTT входять digital агентство RZLTT Interactive і Futureis - система управління ідеями.

В цьому році я провів експерименти вартістю 4 млн рублів і спалив мільярди нервових клітин. Правда, натомість я отримав безцінний досвід. Я виділив 10 правил, які рівно рік тому мені здавалися очевидними, але я все одно порушив їх і зробив з цього висновки.

 

Помилка

 

 

Досвід

 

 

Участь у великій кількості нових проектів, з-за яких я не міг зосередитися на важливих завданнях, призвело до спаду в динаміці прибутку RZLTT до 5%.

 

 

Я працював по 11 годин на день, шість днів на тиждень, займався кількома бізнесами одночасно. Не всі з них злетіли. Ближче до кінця року довелося скорочувати витрати, згортати деякі проекти і розлучатися з відмінною командою. На цьому я втратив 1,9 млн рублів. Це інвестиції в стартапи, серед яких - рекомендаційний сервіс MustHave і система коучингу TheWaay.

 

 

Спілкування з клієнтами та партнерами з позиції того, що я і так знаю, що робити, і вчитися нічому, послаблювало мою позицію в переговорах.

 

 

Я змінив свою поведінку і стратегію продажів. Тепер клієнти можуть включатися у вирішення проблеми і «навчати» мене особливостей ринку, в якому іноді краще розбираються.

 

 

Неувага до юридичних деталей в договорах призвело до того, що клієнт навіть при ідеально виконаної роботи не міг заплатити за неї повністю і навіть вимагати гроші назад.

 

 

Ми недоотримали 650 000 рублів за проекти. Один з клієнтів просив почати роботу без передоплати, а потім у компанії з'явився новий керівник, який вирішив не оплачувати наші послуги.

Інший клієнт з-за фінансових проблем просто відмовився підписувати акти здачі робіт і попросив повернути гроші.

На досудові переговори я витратив шість тижнів. В результаті емоційний стан постраждало навіть більше, ніж фінансова.

 

 

Детально не закріплені умови партнерства, очікувань та ролей учасників стартапу призвели до його закриття.

 

 

Ми вклали 450 000 рублів на проект, який не злетів з-за розбіжностей партнерів. Я хотів привернути міжнародного інвестора, на його пошук пішло багато сил і часу. У підсумку три місяці емоційних переговорів і гроші були витрачені даремно.

 

 

Неуважність до умов договору оренди офісу призвела до того, що після зміни власника нас змусили терміново з'їжджати.

 

 

Ми знайшли чудове місце в центрі, за хорошою ціною, з паркуванням і великими вікнами, але не перевірили власника. З-за цього ми втратили 160 000 рублів за останній місяць, який ми «недосидели» в колишньому офісі. Нове приміщення довелося шукати за тиждень, а переїжджати через день.

 

 

Песимістичний сценарій продажів на початку року і занадто оптимістичний ближче до середини року призвели до того, що спочатку ми активно наймали людей, а потім довелося розлучатися з професіоналами.

 

 

 

На початку року проектів було більше, ніж ми планували, тому ми активно наймали нових людей. Ми змушені були заплатити кадровим агентствам 290 000 рублів. Ще 50 000 рублів віддали за терміновість, так як вакансії треба було закрити за 10 днів. Через брак ресурсів довелося відмовитися від одного з клієнтів і втратити 140 000 рублів.

Десь в середині року продажів стало менше, деякі стартапи довелося заморозити, а людей, які були ними зайняті, звільнити.

 

 

Спроби вникнути в усі деталі проектів заважали працювати команді. У кінцевому підсумку мотивація та відповідальність співробітників почала падати.

 

 

З-за розмитого розподілу обов'язків довелося заплатити різним підрядчикам (наприклад, PR-компанії) 180 000 рублів. Потім я змінив модель управління: тепер кожен співробітник має свою зону відповідальності, а я підключаюся тільки по необхідності.

 

 

Розвиток компанії призвело до зростання витрат. Прибуток звелася майже до нуля. Ми брали нових клієнтів, з-за чого не могли приділяти потрібної уваги існуючим, і деяких з них ми втратили.

 

 

Ми витратили зайві 110 000 рублів через неправильне планування витрат. Відхід старих клієнтів коштував нам ще 390 000 рублів.

Щоб вирішити проблему, ми вирішили знайти директора по операціях, який би займався розвитком системи управління.

 

 

При запуску нових проектів з'явився великий касовий розрив, що призвело до несподіваної необхідність залучати позикові кошти.

 

 

 

На пошук банку і отримання кредиту пішло кілька тижнів. Понад суми довелося виплатити 109 000 рублів в якості відсотків.

 

Пріоритет роботи над особистим життям привів до сварок з рідними та друзями.

 

 

Я вважав, що зможу провести час з сім'єю «в наступні вихідні», але вони хотіли бачити мене зараз, а не через 10 років. Тепер я став приділяти їм більше уваги і перестав працювати по суботах.

 

Фото: via Shutterstock 


English version:

» Who invented the vacuum cleaner?
» What Size Of Bed Is Good For You
» Natural air purifier
» Sewing Machine – From Fabric To Clothing In Seconds