Права споживача

По сайту :



Права споживача

Автор: Йенс Хаген (Jens Hagen), Handelsblatt, Німеччина

Опубліковано: 4/10/2013
Споживач У таких випадках, перш за все, діючий закон захищає клієнтів, оскільки відповідальність за ризик при пересилці (незалежно – новий товар або вже використаний) лежить на фірмі. «Тільки коли товар вже на руках у покупця, відповідальність переходить до нього. Навіть якщо замовлення зіпсоване або пошкоджене», – говорить Бекер.

Зовсім інша ситуація стосовно автоматів, упаковки товарів, кількість яких постійно збільшується. На пошті функціонує майже 2500 таких автоматів, з яких покупці можуть забирати свої замовлення сім днів в тиждень, 24 години в добу. При цьому, якщо товар пошкоджений, то дистриб'ютор знімає з себе фінансову відповідальність. Якщо при відвантаженні автомобіля або при його перевезенні додому з ним щось стається, то клієнт бере відповідальність на себе. Часто без свідків буває складно довести, що збитки були завдані не самим одержувачем товару.

Принциповим є наступне: у випадку, якщо адресат взагалі не одержав або одержав зіпсований товар, фірма-відправник зобов'язана його замінити. «Товару немає – клієнт не повинен платити і може вимагати назад вже заплачені гроші», – говорить адвокат. В цьому випадку дистриб'ютор повинен наново відправити товар. «На загальних умовах оборудки він не може уникнути відповідальності. Дані пункти договору є недійсними».

Клієнту краще відмовитися від так званих «гаражних договорів». Це свого роду ліцензія від фірми, яка доставляє товар: згідно з нею, клієнт бере на себе відповідальність у випадку, якщо посилка буд залишена у визначеному місці. Клієнт може у письмовій формі укласти з фірмою договір про те, що кур’єр, коли замовника немає удома, може залишити товар або у адресата за гаражем, або на терасі за будинком.

Про що мало знають покупці: у випадку, якщо дистриб'ютор гарантує доставку товару до певного часу, проте, не виконає роботу в строк, клієнт може скористатися своїм правом «сторно». Часто такі терміни пропонують, наприклад, в різдвяний період або на День матері.


English version:

» Who invented the vacuum cleaner?
» What Size Of Bed Is Good For You
» Natural air purifier
» Sewing Machine – From Fabric To Clothing In Seconds

Дотримання термінів



Споживач Якщо клієнта не влаштовує товар, то він може скористатися гарантованим правом відміни. «Протягом 14 днів, починаючи з дня надходження товару, у споживача є можливість відмінити замовлення без яких-небудь причин», – говорить адвокат...

Читати більше

Права покупця: поза гарантійними зобов'язаннями



Споживач Право на відмову не завжди діє. Під цю категорію потрапляють, наприклад, товари, що швидко псуються, зокрема, квіти, які вирощуються на зріз і можуть зіпсуватися при пересилці...


Читати більше