Добре мати будиночок в селі

Скільки коштують квартири з земельними ділянками у Москві

У будь-якому місті знайдуться люди, яким хочеться бути якомога ближче і до природи, і до можливостей мегаполісу одночасно. У світі для здійснення їх бажань успішно використовуються міські таунхауси. «Дім» спробував з’ясувати, а чи реальна «життя на землі» в Москві?

У Росії таунхауси — малоповерхові будинки, розділені на кілька секцій з окремим входом і земельними ділянками, — сприймаються, скоріше, як заміське житло. В межах міста такі домоволодіння з’являються рідко, в першу чергу, через високі ціни на землю — висотні комплекси будувати набагато вигідніше.

У Європі ж, як розповідає керівник відділу департаменту заміської нерухомості Penny Lane Realty Марія Соковцева, таунхауси, навпаки, спочатку представляли собою якраз міської, більш комфортний, ніж апартаменти у висотці, формат. «Це вдала світова практика, і в цьому сенсі москвичі так само охоче б купували таунхауси в столиці, якби їх було більше», — говорить вона.

В межах «старої» Москви основна частина таунхаусів являє собою оригінальне, елітне, і, відповідно, далеко не дешеве житло. За словами керуючого партнера компанії «МІЕЛЬ-Заміська нерухомість» Володимира Яхонтова, зараз загальний обсяг пропозиції таунхаусів в Москві (включаючи Нову Москву) становить близько 850-870 об’єктів. У старих кордонах Москви на продаж виставлено близько 220-250 секцій таунхаусів (за даними Penny Lane Realty — близько 57 домоволодінь).

1t

Як зазначає Яхонтов, найбільше міських таунхаусів — на престижному заході столиці: в Північно-Західному і Західному округах сконцентровано більше половини загального обсягу — близько 150 секцій. І найбагатший на такі об’єкти район — Срібний бір (Крилатське і Хорошево-Мневники), розташування якого і природні характеристики ідеально підходять для елітної забудови «міськими дачами».

Є на московському заході навіть місце масової забудови будинками — район Куркино, розташований, правда, за МКАД. «У столиці більше немає локацій з настільки великою концентрацією подібних об’єктів», — стверджує керівник аналітичного центру «Інком-Нерухомість» Дмитро Таганов.

 

Джерело: елітна нерухомість