Вартість таунхаусів у «старій» Москві

За даними аналітичного центру порталу «Мир квартир», зараз середня вартість таунхаусів в «старій» Москві становить майже 82 мільйони рублів (середня вартість квадратного метра — 252 тисячі рублів). У Новій Москві цей вид нерухомості дешевше — 11,6 мільйона рублів за об’єкт в середньому, або 62,4 тисячі рублів за «квадрат».

Згідно з наданими «ІНКОМ-Нерухомість» даними, в Куркино середня вартість квадратного метра таунхаусів становить 172,5 тисячі рублів. Саме бюджетну пропозицію тут — трирівнева секція преміум-класу загальною площею 140 квадратних метрів за 32,8 мільйона рублів, розташована на вулиці Родіонівська.

Як зазначає Марія Соковцева, вартість «міських дач» різниться в залежності від розташування проектів. Наприклад, в Срібному Бору ціни на таунхауси починаються від 3,5 мільйона доларів, в «Катеринівці», яка знаходиться на в’їзді на Рубльовку, — від 3,7 мільйона доларів. А в «Дарьино» (відноситься до Москви, хоча фактично селище розташоване за МКАД) є пропозиції за ціною від 47 мільйонів рублів. «В основному це вторинний ринок, тому ціна являє собою уявлення власника про те, скільки може коштувати його нерухомість», — підкреслює експерт.

Самі бюджетні столичні таунхауси, звичайно, розташовані за МКАД. За даними аналітиків «Міель», таунхаус за мінімальною ціною в межах старомосковской забудови можна знайти в районі Південне Бутово: в котеджному селищі «Потапово» (20 хвилин пішки від станції метро «Бунинская алея») секція без обробки розміром 207 квадратних метрів з ділянкою в дві сотки продається за 15,3 мільйона рублів.

В межах МКАД найдемократичніші за ціною варіанти реалізуються в Головинском районі, в ЖК «Парк Плаза». Секція площею 94 квадратних метра тут продається за 20,3 мільйона рублів.

Якщо грошей на покупку немає, можна таунхауси орендувати — по секціях в два-чотири поверхи. Директор компанії «МІЕЛЬ-Оренда» Марія Жукова наводить такі приклади: за 125 тисяч рублів на місяць можна зняти секцію в районі Мітіно (280 квадратних метрів, 3,5 поверхи — останній поверх дворівневий, підвал); за 350 тисяч рублів на місяць — в районі Крилатське (287 «квадратів»: вітальня, кухня, три спальні, гардеробні, сауна, кімната відпочинку).

Як зазначає Марія Соковцева, користуються популярністю і селища з будинками, розташовані недалеко від кінцевих станцій метро, ​​наприклад «Росинка», «Рождествено», «Ангелово-Резиденс» на П’ятницькому шосе. У «Росинці» найдешевший об’єкт (226 квадратних метрів, чотири спальні, два поверхи) можна зняти за 4,4 тисячі доларів на місяць, найдорожчий — за 10,3 тисячі доларів. У «Ангелово-Резиденс» вартість оренди становить від трьох до семи тисяч доларів на місяць за секцію.