Адміністрацію Геленджика перевірять через скандал з багатоквартирними будинками

hrest6a56Губернатору Краснодарського краю Веніаміну Кондратьєву надійшла заява від Громадської приймальні ОНК і регіональної громадської організації «Краснодарський правозахисний центр» про проведення перевірки стосовно голови Геленджика Віктора Хрестіна на відповідність із займаної посади через недбалості та перевищення посадових повноважень. Про це повідомляє ресурс «Кавполіт».

Звернення було направлене також до Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ.

У документі наголошується, що за час свого керівництва глава міста допустив нібито самовільне будівництво 75 багатоквартирних будинків, 36 об’єктів готельного типу, 9 об’єктів комерційного і виробничого значення. У той же час, як зазначила автор звернення, краснодарська правозахисниця Ольга Голубятникова, мерія Геленджика судиться з власниками житла в багатоквартирних будинках, рішення про законність зведення яких давно вступили в силу.

Ситуація така, йдеться в публікації, що боротьба з самобудом, яка необхідна Краснодару, Сочі і Геленджик, в місті не ведеться. Замість цього влада створює імітацію такої діяльності.

Одним із прикладів такої імітації став побудований відповідно до законодавства та дозволами, готовий до заселення житловий комплекс «Альбатрос».

У початку 2014 року ТОВ «Морський бриз» придбало у власність земельну ділянку в Геленджику. Спільно з цією компанією місцевий бізнесмен Максим Головко почав будівництво житлового комплексу «Альбатрос», що складається з 13 десятиповерхових багатоквартирних будинків. Забудовник звернувся до адміністрації за дозволом на зведення комплексу, але отримав відмову, обумовлений тим, що проект не відповідав генплану забудови міста. При цьому, як зазначає ресурс, влада керувалися діяли на той момент документом (йому проект якраз відповідав), а іншим, ще не прийнятим.

Відмова була оскаржена в судовому порядку, і в підсумку дозвіл на будівництво було видано. На засідання суду представники мерії не були, і рішення суду оскаржене у відведений для цього термін адміністрацією не було. Тому забудовник продовжив зведення багатоповерхового комплексу. Громадяни уклали офіційні договори пайової участі та заплатили за свої майбутні квартири. Однак навіть свідоцтва про право власності не дозволяють їм стати новоселами через протидію місцевої адміністрації, зарахувавши багатоповерхівки до самобудовою.

«До мене звернулися люди, які вклали гроші в будівництво житлового комплексу” Альбатрос “. На сьогоднішній день вони ризикують залишитися і без довгоочікуваних квадратних метрів, і без грошей. Нагадаю, що мова йде про 270 пайовиків, за якими стоять ще й сім’ї. Ситуація загрожує великим соціальним вибухом, який може прогриміти на всю Кубань », – заявив член комітету Державної думи з праці, соціальної політики і справ ветеранів Михайло Моїсеєв (« Єдина Росія »).

Він направив депутатський запит з вимогою до наглядовим органам перевірити дії адміністрації міста-курорту на предмет порушення нею земельного законодавства та законодавства про містобудівну діяльність.