АІЖК підготує програму пільгової іпотеки для «далекосхідних гектарів»

gekt83b3До кінця 2015 року Агентство з іпотечного житлового кредитування (АІЖК) підготує пропозиції за програмою пільгової іпотеки для тих, хто отримає «далекосхідний гектар», заявив міністр будівництва і ЖКГ Михайло Мень. Про це повідомляє КуПол. АІЖК внесе пропозиції до Мінбуду.

Відповідно до внесеного до Держдуми законопроекту про «далекосхідному гектарі», будь-який громадянин Росії матиме право на земельну ділянку в Далекосхідному федеральному окрузі.

Ділянку може отримати група громадян відповідно до кількості учасників. Землю планується надавати на п’ять років, у разі використання — закріплювати право власності, а в разі невикористання — вилучати. Громадянин може продати свій наділ через п’ять років будь-якій людині, крім іноземців.

У законопроекті пропонується віддавати землі, в тому числі, лісового фонду; головне, щоб землі були у державній або муніципальній власності. Крім того, на лісових ділянках можна буде будувати житло, хоча, згідно з Лісовим кодексом, будівництво на таких землях заборонено.

Виділювані ділянки будуть розташовані на відстані не ближче 10 кілометрів від малих міст (з чисельністю населення від 50 000 до 300 000 чоловік) і не ближче 20 кілометрів від великих міст (з населенням від 300 000 осіб).

Ділянки пропонується виділяти за спрощеним порядком, без проведення кадастрових робіт та винесення меж земельних ділянок на місцевість.

Вперше ідея «далекосхідного гектара» була озвучена віце-прем’єром Юрієм Трутнєвим на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним 19 січня 2015 року. За даними Мінсхідрозвитку, 60 відсотків жителів далекосхідних суб’єктів РФ схвалюють законопроект.