Мати Надії Савченко отримала в Києві земельну ділянку

manasavb816920c1

Київська влада виділила матері народного депутата Надії Савченко, Марії Савченко, земельну ділянку на півдні української столиці, в мікрорайоні Чапаєвка. Про це в четвер, 21 липня, повідомляється на офіційному сайті Київської міської ради.

На пленарному засіданні депутати «надали дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянці Савченко Марії Іванівні», — йдеться в повідомленні. За рішення проголосували 72 народних обранця.

Як уточнює прес-служба ради, мова йде про ділянку землі площею дев’ять соток на Свято-Георгіївської вулиці в Голосіївському районі міста. На виділеній землі передбачається будівництво житлового будинку, господарських будівель і споруд.

За інформацією «112 Україна», раніше Марія Савченко попросила депутатів виділити їй земельну ділянку в столиці. Після того, як їй запропонували варіант в Биківні (селище в межах міста Києва), у жінки виникли зауваження і вона виявила бажання отримати іншу земельну ділянку. Мер міста Віталій Кличко розпорядився вирішити це питання в її користь.

13 липня Кличко заявив , що в українській столиці не вистачає земельних ділянок для учасників бойових дій в Донбасі, зазначивши, що «зараз киян-учасників АТО 17,5 тисячі осіб». А стільки землі в столиці, за його словами, немає.

У червні Надія Савченко відмовилася від статусу учасника антитерористичної операції (АТО, так в Києві називають силову операцію в Донбасі), пільг і земельної ділянки. Вона також закликала до цього інших учасників АТО, які повернулися додому не інвалідами, повідомляє «112 Україна».

Програма виділення ділянок землі учасникам бойових дій в Донбасі була запущена Києвом в липні 2014 року. Згідно з нормативними актами, для ведення фермерського або особистого селянського господарства ветеранам АТО належить до 2 гектарів, для ведення садівництва — до 0,12 гектара, для індивідуального дачного будівництва — до 0,1 гектара.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014-го, після того як Київ вирішив силою придушити протести в Донецькій і Луганській областях (виступи пішли за зміною влади в країні).