Росіяни почали розбирати безкоштовні гектари на Курилах

kuryl71549a9Російські громадяни почали подавати перші заявки на отримання безкоштовної землі на Курильських островах в рамках програми «Далекосхідний гектар». Острівні ділянки, що відносяться до земель оборони та безпеки, або до заповідників, учасникам програми надаватися не будуть, повідомляє РІА Новини з посиланням на главу Мінвостокразвітія Олександра Галушку.

«Дійсно, на Курильських островах далекосхідний гектар надається, Курильські острови є частиною Російської Федерації, ДФО (Далекосхідного федерального округу — прим. onsb.org). Ніяких вилучень з точки зору закону про далекосхідному гектарі по відношенню до Курильських островів немає », — цитує чиновника агентство.

Галушка уточнив, що деякі ділянки на островах не можуть бути віддані в безоплатне користування громадянам, так як вони є заповідними, або належать до земель оборони та безпеки. Уповноважені органи відхиляють заявки на отримання таких лотів, підкреслив глава Мінвостокразвітія.

Раніше повідомлялося, що росіяни в період з початку червня до середини жовтня 2016 подали 5,5 тисячі заявок на отримання земельних ділянок на Далекому Сході.

Згідно із законом, підписаним президентом Росії Володимиром Путіним 2 травня 2016 року, кожен громадянин може безкоштовно отримати в ДФО ділянку розміром до одного гектара. Через п’ять років користування цю ділянку можна буде оформити у власність або безкоштовну довгострокову оренду.