У США стурбувалися масштабною скуповуванням земель китайцями

У США зростає занепокоєння щодо масштабної скуповування земель у країні китайцями, які можуть бути пов’язані з урядом КНР. Серед придбаних земель, зокрема, ті, що знаходяться біля стратегічних об’єктів, повідомляє Fox News.

kytajcianBnIn0=За оцінками Міністерства сільського господарства США, у 2019 році китайським підприємцям уже належало близько 777 квадратних кілометрів землі у країні. За минулий час площа територій, що перебувають у власності громадян КНР, збільшилася.

Багато придбаних земель знаходяться близько до секретних військових об’єктів США. Так, 2021 року колишній китайський військовий купив у Техасі близько 526 квадратних кілометрів землі вздовж американо-мексиканського кордону. Ця земля знаходиться поряд з авіабазою Лафлін, вона фактично оточує її. У Північній Дакоті влада насторожено реагує на купівлю китайською компанією 1,5 квадратних кілометра на околицях бази ВПС Гранд-Форкс. За словами місцевого сенатора Кевіна Крамера, на території об’єкта розвивають безпілотні технології, які використовуються у космічних та супутникових системах.

Крім того, було придбано землю у штаті Монтана неподалік американського ядерного об’єкта. Наразі уряд США з’ясовує, чи не могли розміщені там вежі стільникового зв’язку блокувати зв’язок у ядерних сховищах та системах.

«Представники американської розвідки кажуть, що вже давно б’ють на сполох, побоюючись, що може бути вже занадто пізно», — пояснює репортер Сара Картер, яка розслідувала тему. Вона зазначає, що більшість китайських підприємців, які скуповують землі, так чи інакше пов’язана з урядом Комуністичної партії Китаю. “Масові захоплення земель китайським урядом відбуваються через китайські фірми, пов’язані з Комуністичною партією”, – говорить Картер.