Обвал попиту на знімні квартири помітили в Москві

dom2У грудні 2016-го попит на московському ринку орендного житла знизився, в порівнянні з листопадовим показником, більш ніж у два рази — на 54 відсотки. В цілому попит на знімні квартири в останньому місяці року виявився нижче пропозиції на 31 відсоток. На цьому тлі помітно зменшилися ставки оренди об’єктів економ-класу, свідчать матеріали компанії «МІЕЛЬ-Оренда», що надійшли в «Будинок» у середу, 18 січня.

За даними аналітиків, середня вартість оренди однокімнатних квартир економ-класу в Москві за грудень знизилася на 1,6 відсотка, до 29,7 тисячі рублів на місяць за лот. «Двушки» і «троячки» стали дешевше на 1 і 2,5 відсотка — зняти їх в середньому можна було за 37,8 тисячі і 46,3 тисячі рублів на місяць відповідно.

Як відзначають в «МІЕЛЬ», максимальним попитом серед орендарів в Москві як і раніше користуються однокімнатні квартири — на них припадає половина запитів, на «двійки» — 38 відсотків заявок.

«Як і раніше, переважна більшість орендарів, близько 80 відсотків, шукають квартири в сегменті економ-класу. Наприклад, кожен другий орендар звертається до нас із запитом підібрати об’єкт за ціною від 25 тисяч до 40 тисяч рублів на місяць. На другому місці — квартири за ціною 40-70 тисяч рублів на місяць, на третьому — за ціною до 25 тисяч рублів», — йдеться в наданих «Дому» матеріалах.

За даними «ІНКОМ-Нерухомість», в січні 2017-го найдешевша знімна квартира Москви здається за ставкою 19 тисяч рублів на місяць. Лот розташований на 10-му поверсі 19-поверхового будинку на Синявинской вулиці, в семи хвилинах їзди від станції метро «Планерна».