Вартість метра житла в Москві впала нижче чергової психологічної позначки

domb6ce0До початку 2017 року середня вартість квадратного метра вторинного житла в російській столиці склав 194,5 тисячі рублів, знизившись за грудень 2016-го на три відсотки. Рівень купівельного попиту на ненові квартири в місті за місяць зменшився більш ніж на чотири відсотки, свідчать матеріали компанії «НДВ-Нерухомість».

За даними аналітиків, в листопаді 2016-го вторинний метр в Москві коштував в середньому 200,4 тисячі рублів, а в грудні ціновий показник опустився нижче психологічної позначки в 200 тисяч рублів, до 194,5 тисячі. У доларовому вираженні вартість метра вторинки» за грудень, навпаки, збільшилася на 0,5 відсотка, до 3,132 тисячі доларів.

Рівень попиту на ненові квартири за місяць знизився на 4,2 відсотка, проте, в порівнянні з показником за грудень 2015-го, попит зріс більш ніж на 27 відсотків, наголошується в матеріалах НДВ.

Обсяг пропозиції вторинних квартир у продажу за грудень також знизився — майже на шість відсотків.

Раніше аналітики «ІНКОМ-Нерухомості» повідомляли, що в листопаді і грудні 2016-го частка вторинних квартир в Москві, проданих зі знижкою, досягла історичного максимуму — 86 відсотків. Середній розмір знижки в останній місяць минулого року склав дев’ять відсотків.