ЗМІ повідомили про покупку сім’єю прес-секретаря Дмитра Медведєва будинку в Латвії

Наталія ТімаковаСім’я Наталії Тімакової, прес-секретаря прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва, купила за 1,3 мільйона євро будинок в латвійській Юрмалі. Про це повідомляє портал Delfi з посиланням на передачу Nekā personīga латвійського телеканалу TV3.

За даними ЗМІ, будинок і земельна ділянка площею 2 700 квадратних метрів у дюнній зоні на березі Ризької затоки придбали Наталія Тімакова і її чоловік, Олександр Будберг. Операція була здійснення 1 березня 2013 року. Будберг, як наголошується в телепередачі, отримав у Латвії тимчасову посвідку на проживання.

TV3 зазначає, що в 2013 році на ділянці почалися будівельні роботи. Згідно з проектом, у будівлі повинно бути облаштовано кілька спалень і ліфт, і для його реалізації потрібно змінити статус ділянки землі у дюнніій зоні. Погодження на цьому призупинилося, повідомляє телеканал.

Земля і будинок раніше належали Ганні Юстин Чаксте-Роллінз і Катрін Чаксте-Вілсон, онукам Яніса Чаксте, першого президента Латвії.

Згідно з оприлюдненою декларацією, за 2014 Тімакова заробила понад 7,5 мільйона рублів. У власності у прес-секретаря Медведєва перебуває квартира площею 60,1 квадратних метрів. Дохід Будберг за минулий рік склав понад 32 мільйонів рублів. У його декларації за 2014 також з’явилася інформація про земельну ділянку в Латвії площею 2704 квадратних метрів і житловому будинку площею 96 квадратних метрів.

Наталія Тімакова з 2008 року є прес-секретарем Дмитра Медведєва — спочатку на посаді президента, потім на посту прем’єр-міністра Росії. Олександр Будберг з 1991 року працював журналістом у газеті «Московський комсомолець». В останні роки займається піаром, був радником президента ВТБ.