Одержувачам «далекосхідного гектара» пообіцяли пільгові кредити

Одержувачам «далекосхідних гектарів» будуть видавати пільгові споживчі кредити. Про це заявив повпред президента в Далекосхідному федеральному окрузі (ДФО) Юрій Трутнєв, повідомляє ТАСС.

За його словами, Фонд розвитку Далекого Сходу направить на ці цілі шість мільярдів рублів, які підуть на фондування Пошта банку та Зовнішекономбанку. «Вже Пошта банк та Зовнішекономбанк будуть організовувати цю роботу як з приватними, так і з колективними позичальниками. Ставки там починаються від 8,5 відсотка», — сказав він. Користуватися новою послугою можна буде вже через місяць, додав Трутнєв.

Кредити не будуть видаватися на руки, кошти планується виділяти тільки на розвиток отриманого гектара, зазначив повпред президента. «Ми вважаємо, що гроші повинні піти цільовим чином саме на освоєння гектара, інакше не дай бог підуть куди-небудь не туди», — підкреслив він.

У середу заступник міністра з розвитку Далекого Сходу Сергій Качаєв повідомив Національній службі новин (НСН), що на отримання ділянок подано 60 тисяч заявок. За його словами, найбільше запитів надійшло щодо земель у Примор’ї.

З 1 лютого будь-який росіянин може безкоштовно на п’ять років отримати ділянку площею один гектар на Далекому Сході. Претендувати на землю можна буде одноразово. Якщо за цей час вона буде освоєна, її можна буде орендувати або оформити у власність. Заявки на «далекосхідний гектар» оформляються через сайт «НаДальнийВосток.рф».