Жителі в’єтнамського села взяли в заручники 20 поліцейських

Жителі села Май Дюк, розташованого в 50 кілометрах від столиці В’єтнаму Ханоя, взяли в заручники 20 поліцейських. Про це повідомляє BFMTV.

Конфлікт виник ще кілька днів тому: чиновники у супроводі правоохоронців — всього 38 осіб — приїхали в село, щоб провести розмежування. Частина сільськогосподарських угідь влада має намір передати під будівництво об’єктів однієї з телекомунікаційних компаній.

Сільські активісти затримали всіх приїжджих і замкнули їх у одному з будинків. Трьом чиновникам і 15 поліцейським вдалося втекти, інші як і раніше знаходяться в полоні. За словами місцевих жителів, з заручниками добре поводяться, вони нагодовані.

В той же час селяни побоюються, що влада може спробувати силою відбити бранців. «Ми розлили олію навколо будинку, де замкнені заручники. Ми готові підпалити його, якщо поліцейські підуть на штурм», — заявила місцева мешканка.

У В’єтнамі вся земля належить державі. Влада регулярно вилучають угіддя для різних цілей — будівництва житла, готелів чи інших інфраструктурних об’єктів. Періодично подібні ситуації приводять до конфліктів. У 2012 році в результаті сутички власника рибогосподарської ферми з поліцією поранення отримали сім правоохоронців.