У Держдумі запропонували звільнити дачні ділянки до 8 соток від податків

Власників дачних ділянок площею не більше восьми соток можуть звільнити від сплати земельного податку. З такою ініціативою виступили депутати Держдуми від «Справедливої Росії».

«У сформованих економічних умовах для значної частини населення володіння такими ділянками – єдина можливість відпочити, а також забезпечити себе основними видами сільськогосподарської продукції», – вважають автори законопроекту. Ініціаторами виступили голова фракції Сергій Миронов, депутати Микола Левич, Олег Нілов, Михайло Ємельянов і Андрій Туманов.

Згідно з документом, пропонується виключити з переліку об’єктів, які обкладаються земельним податком, частини земельних ділянок або земельну ділянку площею до 800 квадратних метрів включно. При цьому якщо у громадянина кілька наділів, то звільнення від податкового тягаря торкнеться тільки однієї ділянки.

Наголошується, що законопроект, який передбачає внесення змін до статті 389 («Об’єкт оподаткування») Податкового кодексу Росії, направлений на висновок в уряд.

Наприкінці лютого Держдума прийняла закон про продовження дачної амністії на три роки до 1 березня 2018 року. Дана норма дозволить оформляти права на виділені громадянам у 1992-1998 роках земельні ділянки з нерухомістю в спрощеному порядку.

Закон про дачну амністію був прийнятий в 2006 році. Раніше передбачалося, що полегшений порядок реєстрації діятиме до 1 березня 2015 року. Всього у спрощеному порядку оформлено близько 10000000 об’єктів.