Міноборони продало земельну ділянку в “Архангельському”

Переможцем аукціону з продажу земельної ділянки площею 20,67 гектара, частково знаходиться на території державного музею-садиби “Архангельське”, стала компанія “Градострой”. Про це повідомляє РІА Новини.

“Градострой” запропонував за ділянку 754,493 мільйона рублів. Стартова вартість лота становила 598,493 мільйона рублів, крок торгів – 12000000. Всього в аукціоні брало участь три компанії.
Земля розділена на три ділянки, у кожного з яких особливий режим використання. Перша ділянка (приблизно 7 гектарів) є зоною регулювання забудови садиби “Архангельське”, другий (близько 12 гектарів) – охоронною зоною садиби, а третій (0,7 гектара) – безпосередньо її територією.
Напередодні торгів адміністрація музею намагалася довести їхню незаконність. На думку Всеросійського товариства охорони пам’яток історії та культури, наказ Міноборони про призначення аукціону був випущений в порушення постанови уряду 1996 року, згідно з яким територія палацового ансамблю і його охоронних зон повинна бути передана в безстрокове користування музею-садибі “Архангельське”.

Повідомлялося, що спочатку Арбітражний суд Москви на 9 вересня залишив без руху клопотання музею, оскільки заявник не сплатив держмито. Потім представник позивача Дар’я Шушкевич заявляла, що суд змінив ухвалене рішення після того, як були надані відсутні документи. Проте в результаті торги все ж відбулися.

Міністр культури Олександр Авдєєв заявив ІТАР-ТАРС, що відомство в письмовій формі попередило Міноборони, що приватизація цієї землі може бути здійснена тільки за згодою органів охорони пам’яток. Він також зазначив, що Мінкультури звернулося до прокуратури з проханням розібратися в ситуації.

У Міноборони, у свою чергу, відзначають, що в постанові 1996 року не передбачено будь-яких зобов’язань по передачі землі в безстрокове користування музею. На думку оборонного відомства, воно передбачає лише “спільне використання території в межах охоронних зон”, що не накладає обмежень на реалізацію земельних ділянок.

Сьогодні, 16 серпня, також стало відомо, що Десятий арбітражний апеляційний суд призупинив провадження у іншій справі, пов’язаній із землею в “Архангельському”. У ньому Росохранкультура і адміністрація музею оскаржують передачу в оренду на 49 років земельних ділянок компанії “Ерлік груп”. Процес призупинено у зв’язку з тим, що “Ерлік груп” подала позов до арбітражу Московської області, в якому оскаржує дії з відновлення даних про обтяження спірної ділянки в державному кадастрі нерухомості.