Путін підписав закон про безкоштовний далекосхідний гектар

shidca601beПрезидент Росії Володимир Путін підписав закон про надання громадянам в безоплатне користування земельних ділянок на Далекому Сході. Документ опублікований на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

Тепер кожен росіянин може скористатися правом на отримання терміном на п’ять років ділянки розміром не більше гектара, що перебуває у державній або муніципальній власності. Розташований він може бути на території Республіки Саха (Якутія), Камчатського, Приморського і Хабаровського країв, Амурської, Магаданської і Сахалінської областей, Єврейської автономної області або Чукотського автономного округу.

Після закінчення п’яти років ділянку можна буде оформити в оренду або отримати у власність. При цьому купівля-продаж отриманої землі не допускається. Не можна її і здавати в оренду або передавати в користування іноземцям або створеним за їх участю компаніям, а також людям без громадянства.

Проект закону був розроблений за дорученням Путіна. Згідно з опитуванням ВЦВГД, 63 відсотки далекосхідників вважають , що безкоштовне надання землі підвищить рівень життя в регіоні.

На початку березня Міністерство економічного розвитку запропонувало безкоштовно роздавати населенню не реалізовану на аукціонах деревину.