Мінпромторг готовий зробити виняток для Москви з регулювання торгівлі

im2Мінпромторг готовий зробити виняток для Москви та інших міст федерального значення в частині федерального регулювання нестаціонарної торгівлі, розповів заступник міністра промисловості і торгівлі Віктор Євтухов в кулуарах з’їзду Коаліції кіоскерів, пише в четвер газета “Комерсант”.

“Раніше міністерство розробило поправки в закон “Про торгівлю”, які встановлюють федеральні правила регулювання нестаціонарної і мобільної торгівлі, наприклад, зобов’язують місцеву владу надавати дрібним торговцям землю в тому випадку, якщо ділянка, на якій вони працювали, був вилучений для державних потреб. Столична влада законопроект не підтримали”, — нагадує видання.

Як повідомлялося, віце-мер Москви Наталія Сергуніна направила в Мінпромторг лист, в якому зазначила, що столична влада вважає “недоцільним” прийняття підготовлених відомством поправок до закону “Про торгівлю”, що зобов’язують надавати власникам нестаціонарних торгових об’єктів нові земельні ділянки взамін вилучених. Пропоновані зміни та запровадження єдиних “правил” значно обмежують права органів місцевого самоврядування, писала вона у своєму зверненні.

Останні кілька років Москва активно бореться з нестаціонарної торгівлею. У 2010 році мера Сергія Собяніна обурило, що кіоски і ларьки біля метро заважають проходу громадян і загороджують пам’ятники. Після цього нестаціонарну роздріб стали зносити тракторами та бульдозерами. Москомархітектура лише в 2011 році розробила єдину схему розміщення наметів, за якої кількість кіосків було скорочено вдвічі.