На Сахаліні роздали перші безкоштовні ділянки землі

sahae71cНа Сахаліні роздали перші п’ять безкоштовних ділянок землі, повідомляє РІА Новини з посиланням на губернатора області Олега Кожемяко. Іменні сертифікати кожен на отримання одного гектара земельних угідь отримали керівники селянсько-фермерських господарств Тимовського району в центральній частині Сахаліну.

Вони планують використовувати отримані ділянки під сільськогосподарські потреби: для заготівлі кормів, вигулу худоби, організації літніх ферм. За умовами програми земельна ділянка надається строком на п’ять років, після чого переходить у повну власність власника сертифіката. У разі використання не за призначенням, земля буде вилучатися.

«Нашим тимовським підприємцям земля потрібна для розвитку. У них є програми подальших дій, вони пройшли попередній відбір в муніципальному утворенні. Тепер у них є можливість протягом 5 років втілити в життя свої плани. Потім земля безкоштовно перейде у їхню власність », – цитує інформагентство Олега Кожемяко.

У січня 2015 року президент Росії Володимир Путін схвалив ідею безкоштовного виділення кожному жителю Далекого Сходу землі з метою залучення трудових ресурсів у цей регіон.

З пропозицією про виділення землі на зустрічі з главою держави виступив віце-прем’єр, повноважний представник президента в Далекосхідному федеральному окрузі Юрій Трутнєв. Землю передбачається надавати на п’ять років, у разі використання потім закріплювати її за власником, а в іншому випадку – вилучати. Як казав Трутнєв, сьогодні у державній власності в регіоні знаходиться 614000000 гектарів землі, які можна використовувати для ведення сільського господарства, для створення бізнесу, лісового, мисливського господарства.