У Петербурзі запропонували заборонити іноземним фірмам купувати держземлі

Іноземним компаніям можуть заборонити купувати земельні ділянки, що перебувають у державній власності.

Відповідний проект поправок до Земельного кодексу та Цивільний кодекс РФ розробив депутат закзборів Санкт-Петербурга Андрій Анохін. У пояснювальній записці зазначено, що ця норма потрібна для «захисту прав громадян та інтересів держави при придбанні земельних ділянок юридичними особами, частина статутного капіталу яких належить іноземним компаніям».

На думку депутата, іноземні фірми ведуть бізнес аж ніяк не в інтересах держави і часто порушують федеральний закон. До того ж за офшорними компаніями часто ховаються особи, що не мають права займатися бізнесом.

«Земельні ділянки, що знаходяться в державній або муніципальній власності, не можуть бути надані у власність юридичних осіб, статутний капітал яких більш ніж на 10 відсотків належать організаціям, не зареєстрованим на території РФ», – цитує видання документ.

Крім того, законопроект передбачає можливість вилучення у іноземних агентів раніше викуплені державні землі у випадках їх нецільового використання або порушеннях містобудівних норм при забудові. Для цього Анохін пропонує внести зміни до статті 263 ГК РФ «Забудова земельної ділянки».

«Якщо зазначені в частині 1 цієї статті дії не були вчинені на земельній ділянці, власником якого є юридична особа, статутний капітал якого більш ніж на 10% належить організаціям, не зареєстрованим на території РФ, то земельна ділянка підлягає вилученню», – наводить газета текст законопроекту.